הילדים חוזרים ללימודים אבל נזקי הקורונה נשארים: איך מתמודדים איתם?

הורים לילדים באשדוד והסביבה שחוזרים ללימודים? כך תתמודדו עם הנזקים הפיזיים והנפשיים שנגרמו.

משרד הבריאות הודיע על חזרתם הקרובה ללימודים של התלמידים אך ההשפעות ארוכות הטווח של הקורונה לא נעלמו לשום מקום.
כדי להבין לעומק את השפעות הקורונה, והדרך להתמודד איתם, מערכת דיגיטל ישראל ראיינה את אלן – מי שנחשב לאחד המאמנים הבולטים ביותר בעבודה עם ילדים ונוער באשדוד, אלן הוא בעל בית ספר לאומנויות לחימה מסוג "ג'יו ג'יטסו" אשר מלווה, מאמן ומחנך ילדים בגילאים שונים כבר עשור עם תוצאות מדהימות ובהתאמה אישית למצויינות עבור כל ילד.

פעילות ספורטיבית שבריאה גם לנפש הילדים!
כחלק מהתמודדות עם הקורונה, הורים רבים באשדוד בפרט ובישראל בכלל, מחפשים תחלופה בריאה לשגרה שהייתה שם לפני ש COVID 19 השתלט על חיי ילדיהם, ההתמכות למסכים (מסך הסמארטפון, טלויזיה, משחקי טלויזיה, פלייסטיישן, ניטנדו והרשימה ארוכה..)
אחת החלופות המרכזיות והבולטות ביותר היא פעילות ספורטיבית מבוקרת במסגרת חוגים שנשארו פעילים בהתאם להוראות משרד הבריאות, כמו למשל אומנויות לחימה. 
אז איך זה באמת יעזור לילדים שלכם?

הדור המתבודד
נתחיל באחת ההשפעות הבולטות של הקורונה, שהיא הבדידות. רלוונטית לא רק למבוגרים ולקשישים אלא גם לילדים. 

 שיעורי זום לא הצליחו למלא את חלל הלימודים בקרב תלמידים אבל לחלוטין מפספסים את הפן החברתי אשר מהווה חלק בלתי נפרד מחוויית הלימודים בכלל מתקופת הילדות בפרט. "אנחנו נקבל כאן דור מתבודד, עוד לפני הקורונה, אחד האתגרים הבולטים ביותר של ההורים להוציא את הילדים מהמסכים – הפך לכמעט בלתי אפשרי" מספר אלן.
הקורונה הולכת להישאר איתנו ככל הנראה עד סוף 2021 ובעיית הבדידות רק תלך ותעמיק שורשים. 

מדוע אומנויות לחימה מסוג "ג'יו ג'יטסו" – מסתמנת כפתרון אולטימטיבי לגוף ולנפש הילדים?

"בחודשים האחרונים של הקורונה, אני רואה צמיחה קבועה בביקוש להרשמה לחוגי אומנויות לחימה, וזה לא מפתיע אותי" מספר אלן, "האימון הוא מהמקומות הבודדים בהם הילדים עדיין יכולים לשמור ולפתח קשרים  חברתיים אמיתיים אשר בנויים על כבוד, תחרותיות בריאה, ספורט ונמשכים לשנים רבות קדימה" מתגאה אלן (מאמן ג'יו ג'יטסו באשדוד).
"אני רואה את השמחה והכיף שהילדים באים איתה לאימונים, זו נקודת המפלט שלהם לשגרה שהייתה לפני הקורונה". 

עליה במשקל

בעיה נוספת לה גורמת הקורונה, היא עליה במשקל, הילדים משועממים בבית, והפתרון הקל ביותר להפיג את השעמום, איך לא? שקית במבה או תפוצ'יפס קראנצ'י וכיפי. הורים מדווחים כי ילדיהם עלו בכ- 4-6% ממשקל גופם לפני הקורונה. "חוסר בפעילות ספורטיבית ותנועה בשילוב עם פחמימות ריקות רוויות בשומן פוגעות בבריאות הילד, מעבר למשקל שעולה, זה עלול לפגוע בהתפתחות, במצבי רוח וליצור תחושת חוסר ביטחון הנובעת כתוצאה מעליה במשקל. לכן יש חשיבות רבה לפעילות ספורטיבית קבוע ומאומצת שתדאג לשמור על בריאות הילד גם בתקופות מאתגרות כמו הקורונה" ממליץ אלן (מאמן ג'יו ג'יטסו באשדוד).

רוצים להתנסות עם הילדים באימונים בבית הספר לג'יו ג'יטסו?
מערכת דיגיטל ישראל מזמינה את הנרשמים לאימון ניסיון חינם:
לתיאום ופרטים נוספים מלאו את שמכם המלא והטלפון בטופס המצורף>>

ואיך שומרים על היגיינה בחוג הג'יו ג'יטסו לילדים ונוער באשדוד?

אחת החששות המרכזיות שמלוות את ההורים בתקופה זו היא שהילד ידבק, וידביק את שאר המשפחה.
לכן מערכת דיגיטל ישראל בדקה כיצד מתבצעים השיעורים בבית הספר לאומנויות הלחימה איך בפועל מתקיימים השיעורים וכיצד מתבצעת העמידה בתו הסגול, להלן הממצאים:

  • חלוקה לקפסולות– כרגע קיימות 5 קפסולות של מתאמנים בשעות ובימים שונים במהלך השבוע. הקבוצות מותאמת מבחינת גיל ודרגות קושי.
  • זוגות קבועים בזמן אימון– ילדים מתאמנים בזוגות קבועים במהלך האימונים.
  • שמירה מרחק בזמן החימום והמתיחות – בזמן החימום והמתיחות הילדים שומרים על מרחק של 2 מטר זה מזה, זה לא שונה בהרבה ממה שהיה לפני הקורונה, שכן החימום דורש מרחב אישי לביצוע תרגילי חימום בצורה הטובה ביותר.
  • ניקוי וחיטוי– בתום כל שיעור מתבצע חיטוי משטחים משותפים כדי למנוע הדבקה במגע.
  • הצהרות בריאות, מדידת חום– בכל תחילת שיעור התלמיד ממלא הצהרת בריאות וחום גופו נבדק, במידה והכל תקין רק לאחר מכן רשאי להיכנס לאימון.
  • מאמנים בקפסולות– צוות המאמנים שומרים על הוראות משרד הבריאות עוטים מסכת מגן על הפה והאף. כמו התלמידים גם הצוות הלימודי מחויב בבדיקת חום ומילוי טופס הצהרת בריאות.

יש דרכים מגוונות ובטוחות שבעזרתם תוכלו לשמור על מה שבאמת חשוב עבור הילדים שלכם. וההמלצה שלנו היא חוג ג'יו ג'יטסו באשדוד הוא הבחירה הנכונה.
הרי ברור הקורונה תעלם מהעולם ברגע שימצא החיסון, הפגיעה החברתית, חוסר ביטחון עצמי פגיעה הבריאותית ארוכת הטווח, מסוכנת יותר, מהקורונה עצמה.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווצאפ

רוצים להתנסות עם הילדים באימונים בבית הספר לג'יו ג'יטסו?
מערכת דיגיטל ישראל מזמינה את הנרשמים לאימון ניסיון חינם:
לתיאום ופרטים נוספים מלאו את שמכם המלא והטלפון בטופס המצורף>>

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווצאפ
שתפו את הכתבה:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
אנשים שקראו כתבה זו התעניינו גם בכתבות:
דילוג לתוכן